ارتودنسی نامرئی B-Align

درمان موثر و کارآمد – هزینه مناسب و منطقی – تکنولوژی و متریال آلمان، ایتالیا و آمریکا

استفاده از نرم افزار اوریجینال

ORTHO STUDIO V5

جدیدترین و پیشرفته ترین ورژن ارتو استودیو
در طراحی دیجیتال سه بعدی الاینرهای شفاف B-Align

لطفا به فایل صوتی زیر گوش کنید تا به پاسخ سوالات خود در مورد ارتودنسی نامرئی برسید.

در صورتیکه تصمیم به انجام این درمان دارید با ما تماس بگیرید تا پزشک معالج مورد نظر را به شما معرفی کنیم.

شماره های تماس: 02122514821  – 02122514803
ساعات پاسخگویی: 9:30 تا 18:30

سیستم ارتودنسی نامرئی B-Align چیست و چطور عمل می کند؟

سیستم B-Align ، یک نوع درمان ارتودنسی بدون استفاده از هر گونه سیم و بند و براکت است که برای هر بیمار، شامل تعدادی الاینر شفاف (ردیف کننده دندانی بدون سیم) می باشد که بر اساس طرح درمان و نظر پزشک معالج و با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM در لابراتوار اختصاصی ارتودنسی بهمن (دارنده مجوز از وازرت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، “بطور اختصاصی مخصوص همان بیمار” ساخته می شوند و هر کدام دارای شماره خاص خود بوده که بیمار به ترتیب از هر یک از آنها به مدت 10 روز استفاده می نماید تا دندانهای خود را در یک مسیر از پیش طراحی و تعیین شده در کامپیوتر که بر اساس طرح درمان پزشک معالج می باشد به محل صحیح خود هدایت کند.

*** بیماران تحت درمان با B-Align لطفا به تمامی نکات ذکر شده در فایل صوتی زیر توجه کرده و به آنها عمل کنند تا از درمان خود نتیجه بگیرند.

چرا سلامتی ریشه دندان در ارتودنسی نامرئی حفظ می شود؟

از آنجاکه در ارتودنسی نامرئی، میزان و جهت اعمال نیرو به دندانها بوسیله نرم افزارهای پیشرفته تخصصی و با استفاده از الگوریتمهای پیچیده، برنامه ریزی می شوند نیروهای وارد شده به دندانها در این نوع از درمان، “سبک و کنترل شده” بوده و سلامت ریشه دندانها به عنوان عامل بسیار مهم در ماندگاری دندانها برای طول عمر بیمار، حفظ می شود در حالیکه در ارتودنسی با سیم و براکت، میزان نیروی وارد شده به دندانها حالت دستی و تجربی دارد و کافی است که در جلسه مراجعه بیمار برای فعال کردن سیمها، به یک دندان، نیروی بیش از حد متعارف وارد شود که این موضوع می تواند باعث تحلیل ریشه دندان شده و خطر لقی دندان را پس از درمان ارتودنسی یا به مرور زمان بوجود آورد.

آیا درمان ارتودنسی نامرئی با درد همراه است؟

به دلیل اینکه در ارتودنسی نامرئی، نیروهای “سبک” و البته کنترل شده به دندانهای بیمار وارد میشود بنابراین این نیروها فقط باعث ایجاد “احساس فشار” (و نه درد) بر روی دندانها می شوند.توجه داشته باشید که در ارتودنسی نامرئی، هر یک از الاینرهای شفاف فقط حدود 25 صدم میلی متر در طول حدود دو هفته، دندانها را حرکت می دهند. این درحالی است که در ارتودنسی با سیم و براکت، به دلیل اینکه فاصله زمانی بین هر ویزیت بیمار با ویزیت بعدی او حداقل یک ماه (در بعضی موارد، حتی بیشتر) است دکتر مجبور است که سیم ها را به میزان زیادی فعال کند که این خود سبب ایجاد “درد چند روزه” در بیمار پس از هر بار مراجعه وی به مطب میشود.

آیا واقعا الاینرهای شفاف (ارتودنسی نامرئی) که تحت عنوان الاینرهای خارجی و با هزینه های بسیار گزاف به مردم معرفی می شوند موثرتر از الاینرهای شفاف B-Align هستند که با استفاده از تکنولوژی آلمان و ایتالیا در داخل کشور به صورت دیجیتال سه بعدی طراحی و ساخته می شوند؟؟!!!

همانطور که در بخش قبل عنوان شد در موفقیت درمان ارتودنسی نامرئی، هر سه عامل “لابراتوار طراح و سازنده کامپیوتری الاینرها” ، “تبحر، تسلط و تجربه پزشک معالج” و همینطور “همکاری بیمار” نقش مهم دارند . این به آن معنی است که به صرف اینکه الاینرها در خارج از کشور تولید شده اند (به فرض اینکه واقعا اینطور باشد و به فرض اینکه واقعا متعلق به یک برند مشهور خارجی باشند) نشانه موثرتر بودن آنها نیست و هزینه بسیار بالای آنان را توجیه نمی کند. آن چیزی که در کنار دقت و کیفیت الاینرها بسیار مهم است طرح درمان و تجربه و تبحر پزشک معالج در این نوع از درمان و البته همکاری خود بیمار در طول درمان است. در واقع خارجی بودن الاینرها نه تنها تضمینی برای موفقیت درمان ارتودنسی نامرئی نیست بلکه در بسیاری از موارد، فقط پرداخت هزینه های بسیار بالا و توجیه ناپذیر برای دریافت درمانی است که در عین مهم بودن می تواند با هزینه های مناسب تر و منطقی تر انجام شود.

B-Align

لذت ردیف کردن دندانها بدون سیم

چرا بعضی از متخصصان ارتودنسی، در پاسخ به سوال بیماران در مورد هزینه ارتودنسی نامرئی، هزینه های بسیار بالا و نجومی اعلام می کنند؟

 به دلیل اینکه این دسته از متخصصان ارتودنسی از اطلاعات لازم جهت درمان ارتودنسی نامرئی که طی چند سال اخیر در ایران توسط تعدادی دیگر از متخصصان ارتودنسی درحال انجام است بی بهره هستند بدین ترتیب با عنوان کردن هزینه های بسیار بالا و تعجب آور برای ارتودنسی نامرئی، در واقع سعی می کنند که بیمار را از انجام این نوع از درمان منصرف کنند و او را به انجام ارتودنسی به همان روش سنتی با سیم و بند و براکت ترغیب کنند و با این کار، بیمار را از مزایای ارتودنسی نامرئی محروم می کنند.

از کجا مطمئن باشم که ارتودنسی نامرئی B-Align (بی-الاین) دندانهای من را مرتب خواهد کرد؟

برای اعتماد بیشتر به این سیستم می توانید “پس از مطالعه مطالب این صفحه” با استفاده از لینک انتهای همین صفحه وارد صفحه ای شوید که در “اواسط” آن تصاویر قبل و بعد از درمان دندانهای چند نمونه از بیماران درمان شده با ارتودنسی نامرئی B-Align را قابل مشاهده است.

دیگران متوجه درمان ارتودنسی نمی شوند.

وقتی الاینرها یا ردیف کننده های دندانی بدون سیم B-Align روی دندانهای بیمار قرار می گیرند به دلیل شفاف بودن، تقریبا غیر قابل روئیت هستند و فقط از فاصله نزدیک و با دقت بیننده، می توانند دیده شوند و این امر، یکی از مزایای اصلی آنها محسوب می شود. بسیاری از بیماران، به دلایل مختلف همچون موقعیت شغلی، موقعیت اجتماعی، سن و سال یا هر دلیل دیگر تمایل ندارند روی دندانهای خود، بند و براکت و سیم داشته باشند و به همین جهت، از B-Align به منظور ارتودنسی دندانهای نامرتب خود به شدت استقبال می کنند . 

حفظ سلامتی دندانها بعد از درمان ارتودنسی نامرئی

B-Align این فرصت را برای بیمار فراهم می آورد تا با داشتن امکان مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، بهداشت دهان و دندان خود را در طول درمان ارتودنسی، به خوبی رعایت کند. او می تواند پس از مصرف مواد غذایی و میوه ها، بدون وجود هر مانعی ( براکت و بند وسیم ) ، ابتدا دندانهایش را خوب مسواک بزند و نخ دندان نیز بکشد و سپس  الاینرهای B-Align را روی دندانهای خود قرار دهد. عدم رعایت بهداشت در طول درمان ارتودنسی، بخصوص با دستگاههای ثابت ارتودنسی ( بند و براکت ) ، که بیمار امکان جدا کردن آنها را از دندانهای خود ندارد یکی دیگر از دغدغه های درمان ارتودنسی با این دستگاهها می باشد.

عدم محدودیت در گاز زدن انواع میوه و مواد غذایی

 گاز زدن انواع میوه و همچنین مواد غذایی مانند ساندویچ و پیتزا، همواره یکی از دلایل جدا شدن براکتها و سیمها از دندانهای بیمار است که از یک طرف دکتر و پرسنل مطب را به زحمت انداخته و وقت مطب را برای چسباندن مجدد براکتها به هدر می دهد و هزینه های خاص خود را دارد و از طرفی خود بیمار از این بابت متضرر می شود چراکه مجبور است نوبت های اضافی وقت بگذارد و به مطب مراجعه کند و این موضوع در ایام تعطیل همچون تعطیلات طولانی نوروز که مطبها در دسترس نیستند می تواند سبب وقفه های طولانی در روند پیشرفت درمان باشد. ولی با استفاده از B-Align ، او این امکان را دارد تا هرآنچه که تمایل دارد بخورد و گاز بزند بدون آنکه نگران جدا شدن براکت و سیم، از دندانهایش باشد و بدون اینکه در روند پیشرفت درمان وقفه ای ایجاد شود. 

زخم نشدن داخل لبها و گونه ها به خاطر نداشتن سیم و براکت

بیماری که تحت درمان ارتودنسی نامرئی توسط B-Align  قرار می گیرد هیچگونه سیم، بند، براکت فلزی یا سرامیکی روی دندانهای خود ندارد که بخواهد دچار آزردگی و زخم شدن بافت نرم داخل دهان شود و این موضوع نیز مانند دیگر مزایای B-Align عاملی برای استقبال بیمار و دکتر از B-Align می شود.

آزردگی بافتهای نرم دهان در اثر وجود سیم ها، براکتها و دیگر اجزای فلزی یا سرامیکی

آزردگی بافتهای نرم دهان در اثر وجود سیم ها، براکتها و دیگر اجزای فلزی یا سرامیکی

هزینه درمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

هزینه درمان ارتودنسی نامرئی (یا به قول بعضی از مردم، قیمت ارتودنسی دندان) به نوع و میزان نامرتبی دندانی بیمار و در نتیجه به تعداد الاینرهای (ردیف کننده های دندانی شفاف بدون سیم) مورد نیاز برای او بستگی دارد و هنگام معاینه رایگان او توسط پزشک معالج به وی اعلام خواهد شد.

اما نکته مهم این است که متاسفانه در برخی مراکز، به بهانه اینکه الاینرهای آنها متعلق به یک برند مشهور خارجی است مبالغ بسیار هنگفتی از بیمار طلب میشود و چون تشخیص اینکه کدام الاینر مربوط به کدام برند است عملا برای بیمار ممکن نیست در بسیاری از موارد دیده شده که بیمار، هزینه های بسیار بالا بابت درمان با الاینرهایی را می پردازد که اساسا معلوم نیست واقعا متعلق به آن برند باشند و ازطرفی موفقیت درمان ارتودنسی نامرئی بیش از آنکه به نام برند الاینر بستگی داشته باشد به “دانش و تجربه” پزشک معالج در این نوع از درمان و همچنین لابراتوار طراح و سازنده کامپیوتری الاینرها بستگی دارد.

در چنین شرایطی، پیشنهاد ما به متقاضیان ارتودنسی نامرئی این است که بدون توجه به مطالب گمراه کننده و بعضا نادرست موجود در وب سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی (که بدون آگاهی از جزئیات ارتودنسی نامرئی، معمولا فقط مطالب را از منابع غیر معتبر کپی می کنند) فقط به یکی از دندانپزشکان یا متخصصانی که به این نوع از درمان، تسلط دارند مراجعه کنند و اطلاعات صحیح را از طریق آنها به دست آورند.

مدت درمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

مدت درمان ارتودنسی نامرئی به میزان به هم ریختگی دندانی بیمار بستگی دارد. ممکن است به هم ریختگی دندانی یک بیمار، جزئی باشد و مثلا با 6 الاینر اصلاح شود که این یعنی حداکثر سه ماه درمان فعال. و یا اینکه به هم ریختگی دندانی شدیدتر باشد و مثلا با 20 الاینر درمان شود که این یعنی حداکثر 10 ماه درمان فعال . یعنی هر چه میزان به هم ریختگی دندانی بیمار بیشتر باشد تعداد الاینرهای موردنیاز برای درمان او بیشتر بوده و به تبع آن مدت درمان و هزینه درمان نیز بیشتر خواهد شد. ناگفته نماند مدت درمان ارتودنسی نامرئی در بسیاری از بیماران از مدت درمان ارتودنسی معمول (با سیم و براکت) کمتر است و البته از آن مهمتر چون در طول درمان ارتودنسی نامرئی کسی متوجه درمان نمی شود و خود بیمار هم با این درمان راحت هست در نتیجه مدت درمان ارتودنسی نامرئی دوران راحتی برای او خواهد بود.

چرا برخی دندانپزشکان به بیماران خود می گویند ارتودنسی نامرئی درمان موثری نیست؟ به دو دلیل:

  1. از آنجائیکه این نوع درمان، یک روش نسبتا جدید درمانی در ایران است بعضی از دندانپزشکان در مورد آن تجربه و دانش لازم را ندارند به همین دلیل راحتترین راه این است که بگویند ارتودنسی نامرئی جواب نمیدهد در حالیکه امروزه در داخل کشور، متخصصان ارتودنسی و دندانپزشکانی وجود دارند که به این نوع از درمان تسلط داشته و تجربه درمان موفق تعداد زیادی بیمار به این روش را داشته اند.
  2.  بعضی از دندانپزشکان، طراحی و ساخت الاینرهای خود را به لابراتوارها یا شرکتهایی می سپارند که اساسا دانش و تجربه لازم برای طراحی و ساخت کامپیوتری الاینرهای شفاف (ردیف کننده های دندانی بدون سیم) را ندارند و به همین دلیل از درمانهای ارتودنسی نامرئی خود نتیجه نمیگیرند و گمان می کنند ارتودنسی نامرئی درمان موثری نیست.

برای ردیف کردن دندانهای نامرتب، آنها باید فقط ارتودنسی شوند.

طراحی لبخند و کاربرد لمینت و کامپوزیت برای ردیف کردن دندانهای نامرتب (بدون اینکه در ابتدا ارتودنسی شوند) ، در بسیاری از موارد، مستلزم تراش دندانهای سالم بیمار می باشد. خسارتی جبران ناپذیر برای زیبایی دندانی که ماندگار هم نیست…

لابراتوار اختصاصی ارتودنسی بهمن، طراح و سازنده کامپیوتری الاینرهای شفاف B-Align با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM

شماره های تماس: 02122514803  –  02122514821
ساعات پاسخگویی: 9 تا 19
شما می توانید بصورت 24 ساعته، شماره تماس خود را به 
واتس اپ 09011059980 ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

توجه: درمان ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف B-Align بوسیله متخصصان ارتودنسی، دندانپزشکان زیبایی و دندانپزشکان عمومی انجام می شود. در صورت تمایل به معاینه رایگان توسط ایشان و کسب اطلاعات در مورد هزینه و مدت درمان لطفا با ما تماس بگیرید.

1- هزینه درمان با B-Align با وجود دقت و کیفیت بالا نسبت به مشابه خارجی ( به فرض اینکه آن مشابه خارجی، واقعا خارجی باشد) بسیار منطقی تر و به صرفه تر است.

2- متخصصان ارتودنسی و دندانپزشکانی که از B-Align جهت مرتب نمودن دندانهای شما استفاده می کنند تجربه، دانش و تبحر لازم در استفاده از این تکنیک درمانی ارتودنسی را دارا هستند.

3- الاینرهای B-Align توسط لابراتوار اختصاصی ارتودنسی بهمن (دارنده مجوز رسمی وزارت بهداشت) به عنوان نخستین و باتجربه ترین لابراتوار ارتودنسی ایران در طراحی و تولید کامپیوتری الاینرهای شفاف ارتودنسی تهیه گشته و تحویل متخصص ارتودنسی یا دندانپزشک مربوطه می گردد.

4- در تهیه الاینرهای شفاف B-Align از اسکنرهای سه بعدی شرکت Maestro 3D ایتالیا ، دستگاههای پرشرفرمر Scheu آلمان ، متریال شرکتهای شناخته شده این صنعت همچون Scheu آلمان و از همه مهمتر نرم افزارهای اوریجینال اختصاصی طراحی ارتودنسی

نامرئی Ortho Dental Studio از شرکت Maestro 3D ایتالیا استفاده می گردد. جهت اطمینان از کیفیت این تکنولوژیها و متریال نامبرده می توانید درباره آنها در گوگل سرچ کنید.

5- بر خلاف سیستم های مشابه خارجی، لابراتوار طراح و تولیدکننده الاینرهای شفاف B-Align در داخل کشور به راحتی در دسترس متخصص ارتودنسی و دندانپزشک مربوطه است. به همین دلیل الاینرهای بیمار به سرعت و ظرف حداکثر دو هفته طراحی و ساخته شده و تحویل مطب می گردد و در مواردی که الاینر بیمار می شکند و یا گم می شود الاینر جدید، سریعا ساخته شده و تحویل بیمار می گردد و بدین ترتیب در روند درمان اختلال و وقفه پیش نمی آید.

6- به دلیل حساسیت عملکرد الاینرهای شفاف، طراحی و ساخت کامپیوتری آنها باید به صورت اختصاصی برای هر بیمار و توسط تیم طراح حرفه ای که با اصول بیسیک علم ارتودنسی آشنایی دارند و البته با تائید متخصص ارتودنسی و دندانپزشک مربوطه انجام شود. این همان چیزی است که در مورد الاینرهای شفاف B-Align اتفاق می افتد.